Sastanak (nad)biskupijskih povjerenika za pastoral braka i obitelji
Pripreme za proslavu 1. nacionalnog susreta hrvatskih katoličkih obitelji i aktivno sudjelovanje (nad)biskupijskih predstavnika u tom događaju te provođenje projekta "Mozaik obiteljskih prava" bile su teme sastanka (nad)biskupijskih povjerenika za pastoral braka i obitelji koji je u organizaciji Ureda HBK za obitelj održan u utorak 5. travnja u prostorijama Tajništva HBK u Zagrebu.

Sastanku je predsjedao krčki biskup Valter Župan, predsjednik Vijeća HBK za obitelj i predsjednik Pododbora za sadržaje pripremnog razdoblja i predprogram uoči euharistijskog slavlja s papom Benediktom XVI.

Iz naše biskupije Gospićko-senjske sastanku je prisustvovao mons.mr.Tomislav Šporčić, generalni vikar biskupije i biskupijski povjerenik za pastoral braka i obitelji.

Sastavnice predprograma na zagrebačkom hipodromu predstavio je voditelj Ureda HBK za obitelj dr. Petar-Krešimir Hodžić, izvijestivši kako se planira da molitveno bdijenje, kao vrhunac duhovno-molitvene pripreme, počne u nedjelju 5. lipnja u 3 sata ujutro na zagrebačkom Hipodromu. Uslijedio bi središnji dramsko-scensko-glazbeni program, ciljano priređen za 1. nacionalni susret hrvatskih katoličkih obitelji. Budući da je riječ o nacionalnom susretu, zamišljeno je da aktivni doprinos daju obitelji i svećenici iz svih hrvatskih (nad)biskupija, pa su povjerenici u tom smislu preuzeli i određene zadatke.

Govorilo se i o provođenju projekta "Mozaik obiteljskih prava" odnosno katehetskih radionica nastalih na temelju Povelje o pravima obitelji Svete Stolice, a koje se u sklopu pripreme obitelji za susret s Papom već provode u župama diljem Hrvatske.