ANSAMBL "MI TAMBURICA" U OTOČCU

ANSAMBL "MI TAMBURICA"

Ansambl MI tamburica osnovan je u veljači 1981. pri Zajednici mladih Hrvatskog katoličkog zbora MI (na Stepinčevo ove godine slavi 42 godine svojega postojanja i rada) u Hrvatskom Leskovcu kod Zagreba. Danas ga čini pedesetak članova – srednjoškolaca, studenata, starijih članova ter sestara karmelićanki Božanskog Srca Isusova.

Repertoar Ansambla čine duhovne skladbe, narodne i klasične popijevke ter koncertne skladbe, a djeluje kroz tri sekcije: juniorski tamburaški orkestar, seniorski orkestar i mješoviti četveroglasni zbor. Osim brojnih nastupa u zemlji i inozemstvu, Ansambl je nastupao na radiju i televiziji ter snimio tri nosača zvuka. Redovito je nastupao i na Zagrebačkom glazbenom podiju.

Ansambl je od utemeljenja vodio svećenik Anđelko Kaćunko, a od studenoga 1998. vođenje zbora preuzima prof. Renata Ivoš-Krajina. Potom, od rujna 2019., diplomirani dirigent Josip Hrastić preuzima vođenje tamburaškog orkestra, a zbor Ansambla i dalje vodi prof. Renata Ivoš-Krajina.

Ansambl MI tamburica živi i djeluje neprekidno već gotovo pune 42 godine. Neupitno je njegovo kulturološko djelovanje, ne samo na sredinu u kojoj se razvijao ter utjecaj na mlađe generacije, od kojih su mnogi krenuli profesionalnim glazbenim putem, nego Ansambl općenito svojim izvedbama u crkvama i dvoranama obogaćuje vjernike i slušatelje novim kompozicijama i tamburaškim aranžmanima. Jer temeljne odrednice Ansambla su ispravno vrjednovanje, prezentiranje i širenje hrvatske narodne baštine, populariziranje tamburaštva i tambure kao hrvatskog narodnog glazbala ter njime prikladno obogaćivanje liturgije, po čemu je jedinstven.

Na programu tijekom sv. mise i u "mini koncertu" su božićne pjesme pa će to za našu župu biti oproštaj od Božića i najava Fabijanove. Vjernici u crkvi imat će jedinstven doživljaj "Božića na tamburi", slušajući sljedeće pjesme u različitim aranžmanima:

SV. MISA:

(J. Schnabel), obradba za tamb. ork. R. I.-Krajina

Božićna zvona
(V. Vuletin), obr. za tamb. ork. J. Hrastić

Joy to the World (Radost svijetu)
(I. Watts / G.F. Händel), obr. za tamb. ork. J. Hrastić

Mehki snežek