Bijela nedjelja - nedjelja Božanskog milosrđa

Središnju svetu misu u 11,00 sati slavio je župnik mons. Marinko Miličević, a euharistijsko slavlje animirao je crkveni zbor Sv.Cecilija. Danas je Bijela nedjelja koja nosi ime od samog početka kršćanstva.

Danas kada se odrasli krste primaju sakramente inicijacije i krštenje, pričest i krizmu.

Danas je i pravoslavni Uskrs i od srca im čestitamo. Oni koji su kršteni u pravoslavnoj crkvi odmah primaju sve sakramente. U katoličkoj crkvi je više pedagoška mjera da se razdvoje sakramenti. Pitanje što mi mislimo o sakramentima. Krštenje je početak novog života. Grijeh i tama idu zajedno, bijela haljina  je početak života. Euharistija je početak kršćanstva, nema kršćanstva bez uskrsloga Isusa. Bez vjere u Isusovo uskrsnuće crkve ne bi bilo. Mi smo danas sve više suočeni s nasiljem, papa Ivan Pavo II preporučio je Božje milosrđe, opraštajmo jedni drugima.

Danas smo imali u župi i dva krštenja dvije djevojčice.

»Gospodin moj i Bog moj!« Iv 20,28

/ib/