KRIZMANICI ZAPOČELI PRIPREMU

U ponedjeljak navečer naši su pripravnici za slavlje sakramenta Krizmu predmolili krunicu prije svete Mise. Bilo ih je lijepo vidjeti i čuti. Naime, molili su u dva kora, jedni su predmolili a drugi odgovarali i tako naizmjence. Uvod u desetice krunice imao je župnik Marinko i tako im približio dubinu te dragocjene molitve. Nakon sudjelovanja u svetoj Misi okupili su se u dvorani pastoralnog centra. Tamo im je župnik govorio o svome pozivu i općenito o pozivu i poslanju te kako je to važno otkriti u svome životu.

Vjeročiteljica Tina Košćak podsjetila je kako su upravo taj dan u školi razgovarali o toj temi, pa se to župnikovo svjedočenje idealno uklopilo i cijeli program. Na kraju im je vlč. Marinko predstavio kakav će program pripreme za slavlje sakramenta prolaziti u prvom polugotištu te kako će drugi dio puta do krizme s njima raditi skupina mladih iz Zagreba, tj. iz Botinca, koji imaju znakovito ime "Nanovo rođeni". Ti mladi imaju izrazito dobro iskustvo u formaciji krizmanika pa ih zato rado očekujemo.