II. vazmena nedjelja - nedjelja Božanskog milosrđa

Danas - na II. vazmenu nedjelju kada se ujedno slavi i Nedjelja Božanskog milosrđa župnik je predvodio sve tri Sv. mise koje se nedjeljom slave u župnoj crkvi. Na misama su pjevali članovi naših pjevačkih grupa: "Anđeli", župni zbor "Sv. Cecilija" i VIS Trinitas.

U homilijama župnik se kratko osvrnuo na Evanđelje koje govori o Tomi apostolu, te njegovoj sumnji i nevjeri ali i vjeri koju je izrazio s riječima: "Gospodin moj i Bog moj!". U drugom dijelu puno se više osvrće na Nedjelju Božanskog milosrđa i povijest utemeljenja toga blagdana. U vezi s time, među ostalim naglasio je i ovo: "Imajući u vidu događaje u 20 st.koji su toliko povezani sa teškim stradanjima i ratnim neprijateljstvima, možemo razumjeti zašto je Isus baš za ovo naše vrijeme izdaleka pripravljao jedan dodatni poticaj obnove bjere i pouzdanja u Boga. Radi se o preporuci Božjeg milosrđa koje je 2000. godine za cijelu Crkvu proglasio i žarko preporučio Sv.papa Ivan Pavao II., a prihavtio i nastavio papa Benedikt XVI. te današnji papa Franjo. Zato se današnja II.vazmena nedjelja naziva Nedjeljom Božanskog milosrđa, zapravo bit je Pokreta Božjeg milosrđa ( koji se po nekim informacijama najbrže širi u Crkvi diljem svijeta) u tome da Uskrsli Isus- jedne nedjeljne večeri dolazi u vidljivom tjelesnom obliku Sv. Faustini i izričito traži od nje pokretanje jednog oblika nove evangelizacije kroz obnovu vjere i pouzdanja u snagu Njegove žrtve na križu (krv i voda su kao crvene i bijele zrake izbijale iz Isusova srva dok je stajao pred Faustinom), kroz sakramente, osobito sakrament ispovijedi i Euharistije."