Sv. Mise XXVIII. nedjelje kroz godinu u Otočcu

I danas, 13. listopada 2019. u Otočcu smo slavili tri Sv. Mise. I to u 9, 11 i 18,30 sati. Kako je to redovito najposjećenija je bila Sv. Misa u 9 sati. Pjevao je dječji zbor uz vodstovo gđe Gabrijele Degoricija i č.s. Ljubomire Lešić . Na Sv. Misi u 11 sati bilo je i krštenje Matea Tonković, sina Danijela i Danijela r. Gomerčić, iz Šumećice 28 - Otočac. Na krštenju su kumovali Božo Devčić i Marija Devčić iz Krasna. Na krštenju je sudjelovao veći broj rodbine i prijatelja. Pjevanje su predvodili pjevači zbora "Sv. Cecilija"  pod vodstvom č.s. Ljubomire Lešić. Navečer je Sv. misu kao i na obadvije Sv.Mise prije podne predvodio i propovijedao župnik T. Šporčić. Pjevao je VIS "Trinitas" pod vodstvom vjeroučitelja g. Daria Košćak.

Župnik je u homiliji nastojao protumačiti evanđelje koje je donosilo događaj izlječenja 10 gubavaca i gdje se samo jedan od njih Samarijanac dolazi Isusu zahvaliti. Isus posebno ne osuđuje devetoricu samo pita "Zar ih nije bilo desetorica?". Vjerojatno su ta devetorica bili toliko oduševljeni i mislili samo na to kako su sada zdravi te mogu živjeti normalo u društvu ljudi. Drugo, oni su pripadnici kao Židovi odabranog Božjeg naroda koji su se smatrali pravovjernima te kao da su imali pravo na to da ozdrave.Pa i ne dolaze da zahvale Isusu. Dočim onaj Samaritanac koji je tuđinac to čini, Isus ga naziva "ovaj tuđinac". No, Bog  u svojoj ljubavi postupa jednako. On želi sve ljude spasiti. Svi smo mi pred Bogom "Samarijanci", tj. stranci koji nemaju pravao ni na što, ali kojima Bog iz ljubavi sve daruje. Stoga Njemu ide svaka naša hvala.