Katehetska nedjelja

Dana 22.rujna u župnoj crkvi Presvetog Trojstva u Otočcu služene su tri svete mise u 9, 11 i 18.30 sati. Predvoditelj misnih slavlja bio je otočki župnik i dekan mons.mr.Tomislav Šporčić, a na misama u 9 sati podjeljene su prijavnice kandidatima za prvu svetu pričest, a u 11 sati podjeljene su prijavnice roditeljima kandidata za svetu Potvrdu (krizmu).

Kako se obilježavala Katehetska nedjelja župnik je pročitao i poruku biskupa Križića za navedenu Katehetsku nedjelju. https://gospicko-senjska-biskupija.hr/vijesti/detaljnije/poruka-gospicko-senjskog-biskupa-mons.-zdenka-krizica-za-katehetsku-nedjelj

Iz razmišljanja: Ljudi se tisuću puta više trude da steknu materijalna dobra nego duhovno bogatstvo, mada je sasvim sigurno da našu sreću stvara ono što jesmo, a ne ono što imamo.
Evanđelje danas ne samo da obezvrijeđuje bogatstvo, ono ga suprotstavlja Bogu: ''ne možete služiti Bogu i bogatstvu.'' Gdje je čovjekov imetak tamo mu je i srce. To je ključna misao koja objašnjava zašto je imetak ili bogatstvo u suprotnosti Bogu. Naše srce treba kucati za Boga i za bližnjega.
Istina, ne mora čovjek biti bogat da mu bogatstvo zarobi srce. Ima ljudi koji nisu bogati, ali zbog raznih briga i preokupacija nemaju vremena niti za Boga niti za bližnjega. Kad kažemo bogatstvo ili imetak, to ne mora nužno biti novac ili neki posjed materijalnih dobara. To može biti karijera, slava, razne titule…. Kad se netko svim svojim bićem upre da postigne neki cilj, kada sve podredi tome, a za Boga, bližnjega, obitelj nema vremena, na sigurnom je putu da propadne i kao čovjek i kao vjernik. Ne budimo robovi novcu i stvarima. Sve na ovoj zemlji dobili smo samo na upravljanje i ništa ne možemo ponijeti pred Gospodina osim samih sebe. Stoga, uložimo sva svoja dobra u ono što nikada neće propasti, u onoga koji nas nikada neće napustiti i iznevjeriti. Ne možemo služiti Bogu i bogatstvu. Izaberimo Boga koji nam je obećao život vječni i svoj blagoslov budemo li ga uvijek tražili.

Euharistijsko slavlje  animirali su crkveni zborovi.