Dan hrvatskih mučenika na Udbini
udbina1
Dan hrvatskih mučenika na Udbini svečano će se proslaviti u subotu 30. kolovoza 2014. Proslava počinje u 9 sati Križnim putem s Krbavskoga polja od crkve Sv. Marka, a u 11 sati svečano euharistijsko slavlje u Crkvi hrvatskih mučenika predvodit će sisački biskup Vlado Košić u koncelebraciji s domaćim biskupom Milom Bogovićem i ostalim svećenicima koji pristignu na hodočašće u Udbinu. U 14 sati predviđen je blagoslov nabožnih predmeta u crkvi, a cijelu će proslavu duhovnim i domoljubnim pjesmama popratiti zbor srednje škole iz Petrinje.

Središnjoj proslavi prethodi trodnevnica u 19 sati. U srijedu 27. 8. misno slavlje u crkvi na Udbini predvodi preč. Robert Zubović, u četvrtak 28. 8. vlč. Nikola Turkalj, a u petak 29. 8. 2014. gospićko-senjski biskup Mile Bogović.
udbina
IKA