Novi prozori - vitraji na pročelju župne crkve Presvetog Trojstva u Otočcu
a1
U ponedjeljak, 30. ožujka o.g. na glavnom pročelju župne crkve Presvetog Trojstva u Otočcu postavljena su dva nova prozora vitraja. Jedan prozor je lik Sv. pape Ivana XXIII. koji je otvorio II. vatikanski sabor i drugi prozor je lik Sv. pape Ivana Pavla II. Jedan i drugi su proglašeni svetima 27. travnja prošle 2014. godine. Za ova dva prozora troškove su snosili darovatelji naše župe: Pave, Tome i Fabo za sliku - prozor Ivana Pavla II. i Obitelj Mate i Marine Mudrovčić za prozor pape Ivana XIII.

Još čekamo da se izradi i treći prozor koji će doći u središe pročelja, a u prozoru će biti lik Sv. Roka Ovaj treći prozor bit će završen oko blagdana Duhova. Taj prozor donira sam izvoditelj ovih radova M. Juroš iz Splita zajedno s župnikom i dekanom otočkim mons.Tomislavom Šporčićem.

Veliku pomoć oko namještanja kako onih dosadašnjih postavljenih, kao i ovih prozora, dao je g. Mladen Cvitković, vlasnik stolarske radionice "Majstorina". Ovo će biti prigoda da bolje upoznajemo likove svetaca koje imamo na svojoj crkvi, te se utječemo u njihov zagovor.

Vitraj Svetog pape Ivana Pavla II
marina