20. nedjelja kroz godinu; Biti drugi i drugačiji
a1
Danas na 20.nedjelju kroz godinu, 17.kolovoza središnju euharistiju u 11 sati, u župnoj crkvi predvodio je i propovijedao mons.mr.Tomislav Šporčić generlni vikar biskupije, otočki dekan i župnik.
Današnje Evanđelje po Mateju ( Mt 15,21-28)kaže "O ženo, velika je vjera tvoja ! Neka ti bude kako želiš."

Biti drugi i drugačiji uvijek je izazov i često hendikep. Čini nam se da to vrijedi i za starozavjetno predstavljanje Gospodina jer i on je dugo bio koncentriran samo na jedan narod. No kad malo dublje zavirimo u te tekstove vidjet ćemo kako ih je često upozoravao upravo kao u tekstu uzetom iz Knjige Izlaska – “sinove tuđinske dovest ću također na svoju svetu goru” (usp. Iz 56, 6-7).

Kada vijernici nedjeljom dođu na susret s Isusom, pruža im se prigoda da u njegovim slikama i njegovim riječima vide sebe i svoj život. Nekada je bolno, ali može biti iscjeljujuće. Uvijek se iznova dogodi da ljudi otkriju svoje krive stavove, pa s iz odnosa s Isusom promjene, a nakon toga se poprave njihovi značajni, obiteljski odnosi.