Završni dogovori oko izvedbe Gačanskog parka hrvatske memorije
s1
Jučer je u plovaniji Župe Otočac održan radni sastanak u svezi uređenja Gačanskog parka hrvatske memorije.

Ovom sastanku nazočili su projektanti iz zagrebačke tvrtke Arbi d.o.o., otočki gradonačelnik Stjepan Kostelac, u ime odabrana izvođača radova GIVI d.o.o. direktor Pavle Bukovac, u ime nadzora tvrtke Baucon d.o.o. iz Otočca Mirko Dujmović, otočki župnik msgr. Tomislav Šporčić i ispred Katedre Čakavskog sabora pokrajine Gacke njen predsjednik Milan Kranjčević.

Papirnati dio uređenja Gačanskog parka hrvatske memorije je pri samome kraju. Naime, projektant je imao potrebu na terenu vidjeti još neke detalje kako bi se finiširao sam projekt, odnosno kako bi izvođač radova mogao krenuti s poslom, naravno čim vrijeme dopusti. Jer kako se moglo čuti, namjera je potpuno urediti površinu oko crkve Presvetog Trojstva i sada neuređene zelene površine ispred plovanije još ove jeseni, sve kako bi za blagdan nebeskih zaštitnika Grada Otočca sv. Fabijana i Sebastijana, odnosno Dan grada, sve bilo zgotovljeno, čime se najuže središte Otočca dobiti potpuno novi sadržaj i novu vizuru.

M. Kranjčević