Proslavljena Mala Gospa na Poljicima
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Na blagdan Male Gospe ili rođenja Bl. Dj. Marije u 17 sati, slavili smo sv. Misu u crkvi Majke Božje u Poljicima. Misu je predvodio i propovijedao mons. dr. Milan Šimunović. S njime su suslavili župnik mons. Tomislav Šporčić, vlč. Jure Ladišić i vlč. Anđelko Kaćunko.

Na misu su bili posebno pozvani roditelji sa svojom malom djecom. Okupio se veći broj roditelja s djecom u naručju ili s onom malo većom koje se vodi za ruku. Na ovaj blagdan već preko deset godina na kraju sv. Mise imamo i blagoslov malene djece. To je zaista znakovito i vrlo riječit obred i molitva. Razmišljamo da bi iduće godine mogla takva jedna misa biti i u župnoj crkvi. Gledajući prostorno bilo bi lakše i komotnije slaviti sv. Misu s tolikom djecom, a posebno obaviti i sam blagoslov. No,o tome sada samo razmišljamo - kazao je župnik mons.Šporčić.