Treća korizmena nedjelja
k2
Poabožnost Križnog puta dana 8.ožujka prije sv. Mise u 9 sati predvodio je sjemeništarac Kristijan Pajdaković zajedno s prikupljenim ministrantima.

Na sv. Misi u 9 sati bila su brojna djeca zajedno sa svojim roditeljima i ostalim vjernicima.
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Misu u 11 sati misio je dekan i župnik mons.Tomislav Šporčić, koji je u svojim razmišljanjima govorio o pročitanom Evanđelju "Čovjeku i tržištu". Čovjek treba postati svjestan svetosti svoga bića, onoga u sebi što nadilazi sve ove zemaljske vrijednosti. Ta misao o pročišćavanju vrijednosnih sudova o čovjeku, o potrebi cijelovite spoznaje o čovjekovu dostojanstvu, posebno je aktualna u ovo naše vrijeme. Jer, koliko se mnoštvo raznih mišljenja, informacija, projekata, obećanja, sugestija o ljudskom životu naseljuje u naše srce, u svetište našeg bića! Koliko nas samo sa svih strana zasipaju zamamnim ponudama, nečim za oči i užitak poželjnim. Čovjek se mora u sebi osvijestiti i shvatiti da je pozvan na ono više, na sličnosti s Bogom. Bog hoće biti s nama, on nas gradi za svoje prebivalište. Bog i u vremenu želi biti povezan s našim bićem. Put puna čovjekova ostvarenja jest - otvoriti se Bogu svakim svojim činom - kazao je mons.Šporčić.
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Milostinja koja je skupljena na svetim Misama u 9 i 11 sati ide za potrebite u BiH.

Euharistijsko slavlje animirao je crkveni zbor predvođen s.Ljubomirom i prof.Brankom Bernardi za orguljama.

k1