Zimsko računanje vremena počinje ovog vikenda
sat
Ljetno računanje vremena završava 27. listopada u 3 sata u noći, pomicanjem za jedan sat unatrag, priopćio je danas Državni zavod za mjeriteljstvo.

Sukladno Uredbi o računanju vremena u 2013. godini, ljetno računanje vremena u 2013. godini završava 27. listopada 2013. godine točno u 3 sata, tako što se pomicanjem za jedan sat unatrag vrijeme u 3 sata računa kao 2 sata. Od tada počinje zimsko računanje vremena.

Od tada, prema Zakonu o sigurnosti prometa na cestama, na motornim vozilima i danju moraju biti upaljena dnevna ili kratka svjetla. Kazna za nepoštivanje te odredbe iznosi 300 kuna.

Podsjetimo, na motociklu i mopedu za vrijeme vožnje danju moraju biti upaljena kratka svjetla tijekom cijele godine.