Misa za poginule branitelje
U povodu obilježavanja Dana pobjede i domovinske zahvalnosti te Dana hrvatskih branitelja poslije polaganja vijenaca i paljenja svijeća kod spomenika u Otočcu i Zalužnici u župnoj crkvi Presvetog Trojstva u Otočcu misu za poginule branitelje predvodio je mons.mr.Tomislav Šporčić generalni vikar biskupije i otočki župnik u zajedništvu s don Jurom Ladišićem pastoralnim suradnikom za slijepe i slabovidne.

Na misi uz predstavnike gradova i općina bio je veliki broj branitelja, udovica, majki poginulih branitelja i rodbine. Monsinjor Šporčić u svojim razmišljanjima osvrnuo se na jučerašnji blagdan Gospe Snježne, pojasnio njegovo značenje odnosno obljetnicu posvete bazilike sv. Marije Velike (Santa Maria Maggiore) u Rimu, te kazao kako prisjećajući se i moleći za poginule branitelje vjerujemo da njihovo djelo i njihovi životi nisu bili uzalud. "Vjerujemo da je ono za što su se oni borili i poginuli, nešto veliko i da to trebamo čuvati i mi koji smo ostali živi, i novi naraštaji koji dolaze. Trebamo znati istinu i ne smijemo odustati od obrane istine, vjerujući da nas samo istina oslobađa.

Župnik je na kraju Euharistije pozvao sve branitelje da se uključe u ovogodišnje hodočašće Majci Božjoj na Krasno, te zamolio da idu u svojim svečanim odorama, te pozvao sva KUD-a s područja Otočca i Gacke na hodočašće u Godini vjere jer je Marija bila velika hodočasnica.

Čitavu svečanost prenositi će HRT - Hrvatska radio-televizija.