Svetkovina Isusova krštenja
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
U nedjelju, 12. siječnja, kad se proslavila i svetkovina Isusova krštenja u župnoj crkvi u Otočcu bilo je svečano. Tu svečanost u svakom slučaju daje veliki broj okupljenih župljana koji su ovaj put došli u velikom broju. Posebno je veliki broj bio onih najmlađih - djece i vjeroučenika. To je bila i nedjelja pred početak drugog polugodišta i pred zvršetak školskih praznika.

Župnik je tumačio smisao ove svetkovine te je istaknuo teološki naglasak Isusova božanstva. On se očituje u evanđeoskom izvješću gdje se Isusa glasom Božjim s nema proglašava Sinom Božjim. "Ovo je sin moj ljubljeni - u Njemu mi sva milina. Slušajte ga"! S ovim događajem Isus ulazi u javni život. On sam govori i čini djela koja za svjedoče za Njega. U Isusovo skrovitosti od rođenja do 30. godine očituje se njegova ljudskost. U svemu jednak drugima. Osim u grijehu. A sada nastupa Njegovo javno djelovanje i očitovanje njegovog misijanstva i božanskog poslanja. Njega treba slušati. Crkva kroz vrijeme također vrši njegovo djelo. Objavljuje njegovo Božanstvo i njegovu prisutnost u ovome svijetu.