Nedjelja zahvalnosti
zup1
Na nedjeljnu misu, 13. 10. 2013. u 11 sati posebno su bili pozvani roditelji sedmih razreda koji su donijeli prijavnicu za svoju djecu koji su se uključili u I. godinu neposredne priprave za sakaramenat Sv. Potvrde. Prijavnice je predalo njih četrdeset. Ostali će to učiniti iduće nedjelje. Ove nedjelje su bili spriječeni, a neki još nisu podigli potvrde o krštenju (to su oni koji su kršteni izvan Otočca).

Župnik je u homiliji govorio na temu evanđelja (izlječenje 10 gubavaca od koji se samo jedan vratio Isusu zahvaliti.) Ovih dana kad se u školama organizira svačanost zahvalnosti za plodove zemlje - dani kruha, onda je ovo evanđelje posebno aktualno. Dati Bogu hvalu - zahvaljivati je osnovni kršćanski i vjernički stav. Euharistijska služba božja je najuzvišenija zahvalnost Bogu. Dok čovjek Bogu zahvaljuje prizna Božje gospodstvo, ali i Božju dobrotu. Izreći zahvalnost znak je da smo usmjerni k drugome, a na kraju i prije svega taj drugi je Bog koji nam se objavljuje i daruje u Isusu Kristu.

Župnik je pozvao roditelje da potiču svoje mlade na sudjelovanje u bogoslužju zahvalnosti svake nedjelje, a te poticaje najbolje se daje vlastitim primjerom.

Svačano pjevanje predvodili su pjevači Velikog zbora pod vodstvom č. s. Ljubomire, a na prvoj misi u 9 sati u tom je sviranjem pomagala gđa Gabrijela Degoricija.

zup2
Mame su na ovakvim susretima uvijek brojnije. Ovo je prigoda da župnik upozna obitelji budućih krizmanika, a i na samoj prjavnici postoje pitanja koja prilično daju profil vjerničkog života i ozbiljnosti priprave na sakramenat zrelosti - Sv. Potvrde.

zup3
Pjevati znači slaviti Gospodina - davati mu hvalu. Radosni pjev djece najbolje potiče i odrasle.

zup4
Veliki pjevači nezamjenjivi su pri nedjeljnom bogoslužju - misi poldanjici.