Trideset i prva nedjelja kroz godinu
misa
Danas, 3.studenog na 31.nedjelju kroz godinu središnje euharistijsko slavlje u župnoj crkvi, u 11 sati predvodio je i propovijedao mons.mr.Tomislav Šporčić župnik i dekan otočki te generalni vikar biskupije.

S svojim razmišljanjima župnik se osvrnuo na današnje Evanđelje po Luki (Lk19, 1-10). Sin čovječji dođe potražiti i spasiti izgubljeno. Čovjek se očituje po svemu radi svoga života. Možda smo izvana jednaki ali u srcu smo jako različiti. Mladi su ispunjeni čežnjom, a i sve počinje s čežnjom. Moramo se susresti s Isusom jer on ispunjava naše čežnje. Uloga Crkve i zajednice vjernika jest stvarati ozračja za susret s Isusom.

Euharistijsko slavlje animirao je crkveni zbor predvođen s.Ljubomirom za orguljama.

pjevači
Na sv.Misi u 9 sati u župnoj crkvi Presvetog Trojstva danas je sudjelovalo veliki broj djece i njihovih roditelja. S velikom paažnjom u obliku razgovora svi su razmišljali o susretu Isuaa sa Zakejem. Djeci je posebno bila zanimljiva smokva na koju se Zakej popeo. No, to uspinjanje znak je uspinjanje prema boljem i savršenijem životu kojeg svi mi nosimo u čežnji svoga srca.

pjevači1

Danas su Mali pjevači bili posebno glasni i radosno raspjevani. No, to ne smeta da se i ozbiljno zamisle o poruci evanđelja koju Isus preko Crkve priopćuje svima koji su otvorena srca i čiste duše.

Nakon sv. Mise u 9 sati župnik se danas posebno susreo s ovogodišnjim prvopirčesnicima propitujući se koju su osobu posebno u sv. Misi danas zapazili, a koji je učinio nešto nesvakidašnje. Svi su glasno i jasno odgovorili da je to Zakej koji se popeo na smokvu.