Božić - Rođenje Gospodinovo
b3
Kao spomen rođenja Isusa Krista, katolički vjernici danas slave Božić. Blagdan Božića koji ima osobitu ljepotu, čar i povijest, pruža poruku o Bogu, ali i o čovjeku. Te dvije poruke su osnova poruke o miru, koje u božićnom svetkovanju i čestitanju dolaze do izražaja i Božiću daju osobitu intimnost i značenje obiteljskog blagdana.

Središnje koncelebrirano euharistijsko slavlje u 11 sati u župnoj crkvi Presvetog Trojstva u Otočcu predvodio je i propovijedao mons.dr.Milan Šimunović umirovljeni profesor na Teologiji u Rijeci, u zajedništvu s mons.mr.Tomislavom Šporčićem generalnim vikarom, otočkim dekanom i župnikom, te don Jurom Ladišićem pastoralnim suradnikom za slijepe i slabovidne.
b4
Euharistijsko slavlje animirao je crkveni zbor “Sv.Cecilija” predvođen s.Ljubomirom Lešić a za orguljama bila je prof.Branka Bernardi. Nakon mise ispred crkve po starom pučkom običaju zaigralo se Božićno kolo.

b2
Tradicionalno i zapleše se kolo ispred crkve poslije mise.
b5