Župni oglasi
Za idući tejdan od 02. - 07. siječnja 2017.godine raspored domova
U ponedjeljak, 26.prosinca, na blagdan Svetog Stjepana, blagdan je Crkve i državni blagdan - neradni dan. Svete mise u 9, 11 i 18 sati.
Na Badnjak ( subota ) sveta misa ( mala ponoćka) za starije osobe i djecu u 20 sati i svečana misa ponoćka je u 23,00 sata.
Lista sa svim predloženim vijećnicima izložena je na Oglasnoj ploči u crkvi i na našoj internet stranici župe.
Sutra, u ponedjeljak, počinjemo s misama zornicama; za razliku od prethodnih godina kada su zornice počinjale u 6.30, odredili smo da ove godine zornice počinju u 6.15. Tu promjenu uvodimo zato da bi stigli na posao svi kojima radno vrijeme počinje u
U četvrtak 17.11. je nakon večernje mise u 18,30 sati sjednica članova Župnog Pastoralnog vijeća. Molimo članove da se odazovu sastanku.
U subotu u Pastoralnom centu Mukinje na Plitvicama održat će se susret – seminar za liturgijske čitače Gospićko-senjske biskupije.
Utorak je svetkovina Svih svetih. Sv. Mise bit će u župnoj crkvi u 9 i 18 sati. Sve vjeroučenike /svih razreda/ molimo da dođu na misu u 9 sati. U Poljicima će biti sv. Misa u 11 sati, nakon sv. Mise bit će odrješenje za pok. na groblju u Poljicim
Zadnjeg dana u ovomu mjesecu će u crkvi Presvetog Trojstva nakon večernje mise biti bdijenje nad Presvetim, taj molitveni program vodit će molitvena zajednica Župe Otočac, dok će u od 22 sata pa do ponoći također biti molitveno-meditativni program
Iduće subote se prelazi na računanje zimskog vremena. Stoga će već u nedjelju navečer i dalje svakog dana večernje mise biti u 18,00 sati, a ne kao do sada u tijeku ljeta u 18,30 sati.
Donosimo raspored svetih misa za ovaj tjedan. Napominjemo da su mise u 18,00 sati radnim danom, a nedjeljom u 9, 11, i 18,30 sati
Što se tiče naručivanja nakana za sv.Misu molimo da se to učini prije a ne u istom tijednu kad se želi da se spomene njegove pokojnike.
Tečaj o braku u našoj župnoj crkvi za Otočki dekanat počinje 14.listopada ( petak), pa koji se kane vjenčati u ovoj ili u prvom dijelu iduće godine neka se prijave i uključe ( ako već nisu ).
Svete mise su u 18,30 sati dok je u četvrtak 06.10. sveta misa u 09,00 sati za bivšeg našeg župnika mons.Vladu Pezelja.
Sv.Mihovil zaštitnik je i policije. Misa za poginule policajce u našoj župnoj crkvi biti će u utorak, 27.rujna u 9,30 sati.
Svete mise su svaki dan u 18,30 sati
XXV. Nedjelja kroz godinu: Župni oglasi
Za ovaj tjedan od 12. do 18.rujna mise su u župnoj crkvi u 18,30 sati, a u četvrtak 15.9. je Gospa žalosna i misa je na Fortici u 18,00 sati.
Župa Presvetog Trojstva Otočac posebno slavi ovaj blagdan zbog kapelice posvećene Majci Božjoj od sedam Žalosti koja se nalazi na Fortici u Otočcu.
Mise u u župnoj crkvi u 18,30 sati radnim danom, dok nedjeljom su u 8,30 sati, 10,00 sati i 18,30 sati.
U nedjelju, dan prije blagdana, bit će veoma svečano. U 11 uri je misa, a u 18 pokorničko bogoslužje koje će voditi Mario Vazgeč, u 19 je pobožnost Križnog puta kojeg će predvoditi mons. Tomislav Šporčić, dok će sv. misu u 20 uri predvoditi p
Otočac, 31. srpnja 2016. XVIII. Nedjelja kroz godinu: Župni oglasi
25.srpnja je sv.Jakov apostol. On je zaštitnik naše biskupije Gospićko-senjske. Obično je taj dan slavi svečana misa na Udbini. No, ovaj put to neće biti jer je značajno slavlje - biskupsko ređenje donedavno župnika i dekana na Udbini mons.mr.Tom
Svete mise po ljetu su : nedjeljom u 8,30, 10,00 i 18,30 sati, a kroz tjedan u 18,30 sati.
Središnje misno slavlje je u 11 sati, a popodnevno misu u 17 sati predslavi župnik Boričevca ui Zavlja vlč. Dino Rupčić.