XXXI.nedjelja kroz godinu - 4. 11. 2018.

Otočac, 04. studenog 2018. XXXI. nedjelja kroz godinu: Župni oglasi Danas je Sv. Karlo Boromejski, sutra su srijemski mučenici, u utorak je Sv. Leonard, U četvrtak je Sv. Gracija Kotorski; u petak je Posveta Lateranske bazilike; i u subotu je Sv. Leon Veliki i u nedjelju Sv. Martin Tourski;

Danas, kako smo već više puta najavili, u našoj župi održat će se susret župnih pastoralnih vijeća župa Gospićko-senjske biskupije. Program će započeti u 14,30 sati s Bogoslužjem Riječi u župnoj crkvi. Predvodit će ga naš biskup mons. Zdenko Križić, sa sigurno će doći veliki broj svećenika koji će dovesti svoja vijeća. Nakon Službe Riječi poći se u Gacko, pučko, otvoreno učilište gdje će se prirediti kratko počašćenje, narescima, kolačima i sokovima. Molimo tko može neka sudjeluje s nečim od toga. To se može donijeti u Župni stan od 13 – 14 sati. Ili direktno u Pučko učilište. Molimo naše vijećnike da u svakom slučaju sudjeluju, a mogu doći drugi. Središnja tema bit će briga za duhovna (svećenička i redovnička zvanja). Predavanje će imati vlč. Zvonimir Mikulić, duhovnik u Zadarskom sjemeništu. Prošle godine na ovakvom susretu obrađivala se tema: Uloga Župnog Pastoralnog vijeća u župnoj zajednici. Time se željelo osvijestiti vijećnicima da oni trebaju dobro poznavati djelovanje koje se u župi provodi, sudjelovati u planiranju rada te se uključiti prema svojim sposobnostima i mogućnostima u redovni pastoral župe. Ovom susretu mogu sudjelovati i drugi, posebno oni koji vrše određenu službu u župi tj. župni suradnici.