Otočac, 22. srpnja 2018. XVI. nedjelja kroz godinu: Župni oglasi

Navečer (od danas pa do iza Velike Gospe) nedjeljom nemamo Sv.Mise nego samo u  8,30 i 10 sati.

Danas je Sv. Marija Magdalena. Posebno se svečano slavi u Gospiću kao zaštitnica Grada Gospića.

U ponedjeljak je Sv. Brigita Švedska.

U srijedu je Sv. Jakov Stariji, apostol, sin Zebedejev i brat apostola Ivana. O njemu nam govore evanđelja i Djela apostolska. Uživao je veliko Isusovo povjerenje. Sv. Jakov je zašitnik srednjo-vjekovne krbavske biskupije  gdje je bila i Krbavska katedrala Sv. Jakova. Otkrivena tek poslije Domovinskog rata. Svečana Sv. Misa bit će u crkvi Hrvatskih mučenika na Udbini.

U četvrtak je Sv. Joakim i Sv. Ana. Prema apokrifnim pismima oni su roditelji Bl. Dj. Marije. U našoj župnoj crkvi imamo lik Sv. Ane u prozoru – vitraju. Sv. Ana je zaštitnica roditelja koji žele imati djecu, pa je njoj u čast puno slika i kipova po katoličkim crkvama. U našoj biskupiji Sv. Ana se posebno slavi u Gornjem Kosinju gdje se nalazi kapelica njoj posvećena te u Plaškom gdje je župna crkva njoj posvećena.

U petak je Sv. Klement ohridski, Gorazd i drugovi.

U subotu je Sv. Nazarije i Celzo.

U nedjelju Sv. Marta, sestra Marije i Lazara iz Betanije. Evanđelje Sv. Luke opisuje kako je Isus uskrsio Lazara.

Ovaj tjedan, kako možemo primijetiti je veći broj značajnih svetaca nastojimo ih više upoznati, štovati ali moliti njihov zagovor. Sudjelujemo na Sv. Misama u dane kad se slave.

U župnoj crkvi u Otočcu misa je svakog radnog dana navečer u 18,30 te u nedjelju u 8,30 i 10 sati.