Otočac 8. prosinca 2019. - II. nedjelja došašća: Župni oglasi

Danas, 8. prosinca redovito se slavi svetklovina Bezgrešnog začeća Bl. Dj.Marije. No, budući advenstka nedjelja ima prednost pred ovim blagdanom zato se proslava Bezgrešnog zečeća prenosi na sutrašnji dan, 9. ov. mj. stoga ćemo sutra u 6,20 imati našu redovitu misu zornicu, a u 11 sati bit će Sv. Misa i u crkvi Bezgrešnog začeća Bl. Dj. Marije u Poljicima.

U utorak je BDM Loretska, u srijedu je Sv. Damaz u četvrtak je BDM Guadalupska ( To je svjetsko Marijansko svetište u Meksiku) u petak je Sv. Lucija, djevica i mučenica; u subotu je Sv. Ivan od Križa, a druge nedjelje III. Došašća je nedjelja Caritasa. Prikupljaju se doprinosi za Hrvatski Caritas (pomoć siromnašnima). Danas na sv. Misu u 11 sati posebno pozivamo roditelje VII. i VIII. razreda osnovne škole koji su kandidati za skrament Sv. Potvrde – Krizme. Molimo da dođu, gdje god je tomoguće oba raditelja. Moramo vidjeti koji ozbiljno računaju s pripremom na ovaj sakrament ili to može misle odgodititi. Redovitost je i ovdje vrlo važna.