Otočac, 14. lipnja 2020. – XI. nedjelja kroz godinu: Župni oglasi

Danas 14.lipnja u našoj župi imamo svečanost Prve Pričesti. Svečanost će biti na Sv. Misi u11 sati. Stoga danas vjeroučenike nižih razreda pozivamo da dođu na misu u 11 sati, a stariji, posebno kandidati za Sv. Potvrdu neka dođu u 9 sati (A i B razredi, a C razred neka dođe navečer).

Sutra je Sv. Vid, koji je zaštitnik Riječke katedrale i riječke nadbiskupije.

U petak je blagdan Presvetoga Srca Isusova. Taj blagdan na poseban način proslavljaju naše časne sestre koje su članice Družbe Sestara Presvetoga Srca Isusova.

U subotu je Bezgrešno Srce Marijino.

Druge nedjelje, 21. lipnja u 11 sati imamo svečanost Sv. Potvrde (Krizme). U vezi s time pozivamo krizmanike da u ponedjeljak, utorak, srijedu i četvrtak dolaze na večernju Sv. Misu i konkretnu pripremu za svečanost.

U petak, 19.lipnja u 17,30 u crkvu neka dođu roditelji i kumovi krizmanika na Pokorničko bogoslužje i ispovijedanje, a u subotu u 9 sati trebaju doći sami krizmanici kada će im se podijeliti biskupovi odgovori na njihove molbe.

Zahvala: vjeroučiteljici s. Ljumomiri Lešić, roditeljima i svima koji su posebno sudjelovali u slavlju Prve Pričesti, recitatorima i čitačima, a osobito pjevačima voditeljici i orguljašici gđi Gabrijeli Degoricija.

T i s a k:

Novi broj „Glasa Koncila“ donosi:

Misa i molitva za žrtve o 75. Godišnjici križnoga puta – Tek nad grobovima mrtvih moguće je pomirenje živih;

U Komentaru: Izborni poučak;

Pismo roditeljima školaraca – Vjeronauk otkriva dublji dublji životni smisao;

Pakistanski kršćani prisiljeni trgovati religijom za hranu

Imamo novi broj „Živog Vrela“ – molimo sve, a posebno pretplatnike za uzmu svoje primjerke.