Župni oglasi
U nedjelju, 27. nastavljamo s rasporedom Sv. Misa koje su bile do početka ljetnih praznika, a to je redoviti raspored u 9., 11 i 18,30 sati.
Sveta misa povodom današnjeg blagdana biti će u župnoj crkvi u 18,30 sati a predvoditi će ju župnik mons.mr.Tomislav Šporčić. Mole se pjevači da se okupe i svojim pjevanjem pridonesu ovom slavlju.
U biltenu je i opsežan program proslave Velike Gospe 2017. Trodnevna priprava, petak i subota ( 11. i 12.8.) u 18 sati mise predvodi nadbiskup mons.dr.Ivan Devčić, u nedjelju 13.8. od 10 - 11 prigoda za ispovjed, u 11 sati sveta misa.
Ovaj će zbornik biti predstavljen nakon „zlatne maše“ 15. srpnja u crkvi Presvetog Trojstva u Otočcu u 11 uri, u nazočnosti Nj. E. biskupâ, brojnog svećenstva i vjernog naroda.
U petak je blagdan Presvetog Srca Isusova. To je posebno blagdan naših časnih sestara koje pripadaju Družbi sestara Presvetog Srca Isusova. Svečanu Sv.misu imati ćemo u 18,30 sati.
Svete Mise u našoj župnoj crkvi u 8,30 - 10,00 i 18,30 sati nedjeljom, a kroz tjedan u 18,30 sati.
U ponedjeljak, 19.lipnja održava se redovni godišnji ministrantski susret u Slunju.
Cijena puta je 110 kn. Polazi se u subotu u 5 sati ispred župne crkve Presvetog Trojstva u Otočcu.
U petak, 16. lipnja počinjemo s Tečajem o braku za ovogodišnje zaručnike koji taj Tečaj nisu obavili
U nedjelju je sedma vazmena nedjelja i svjetski dan društvenih priopćavanja – medija.
U utorak je Sv.Ivan Nepomuk. U subotu Sv.Bernardin Sijenski.
Na Dekanatskom sastanku svećenika Otočkog dekanata u Brinju, 27. ožujka o.g. Župnici svih župa u Dekanatu odlučili su da zajedno u nedjelju, 14. svibnja o. g. u župnoj crkvi – Otočac, od 17 – 19 sati da za vas prirede roditeljsku tribinu
U četvrtak, 27.4. nakon Sv.Mise imamo euharistijsko klanjanje i poslije Euharistijskog klanjanja susret mladih - konačni dogovor za putovanje u Vukovar na SHKM.
S nedjeljom Muke Gospodnje (Cvjetnice) ušli smo u Veliki ili Sveti tjedan.
Na Cvjetnicu se obilježava i Svjetski dan mladih, pa će tako danas biti i u Otočkome dekanatu. Mladi su posebno pozvani na križni put u 17.30 sati na Fortici koji će predvoditi upravo mladi Otočkoga dekanata.
Organizatori koncerta: KUD „Lipa“ Sinac i ZD „Sinac“ Zagreb.
Kako je došlo do promjene računanja vremena od zimskog na ljetno stoga su večernje mise od nedjelje pa nadalje nedjeljom i radnim danom biti u 18,00 sati, a ne kao do sada u 18,30( zimsko vrijeme).
U srijedu je Pepelnica ili čista srijeda - početak korizme. Na večernjoj sv.misi u 18 sati biti će blagoslov pepela kojim će se na kraju mise obavljati obred pepeljenja u znak spremnosti da činimo pokoru.
U četvrtak, 9.veljače u 19,00 sati povjerenik za mlade naše Biskupije vlč.Josip Šimatović - župnik s Udbine održati će u dvorani Pastoralnog centra prvi pripravni susret oko organizacije susreta hrvatske katoličke mladeži
U župnom Pastoralnom centru Otočac, četvrtak (2.veljače) u 19.30 sati biti će obilježavanje 3. godišnjice postojanja Zajednice Ivan Pavao II.
Raspored svetih misa u tijednu od 30.01. do 05.02.2017.godine.
Zadnji vikend u veljači i prvi u ožujku ove godine održati će se Tečaj o braku za Otočki dekanat, to znači od 24.02. - 05.03.2017.godine. Do sada ima desetak prijavljenih parova, molimo one koji se još nisu prijavili da se prijavljuju.
Osim njih pozvani su članovi župnog pastoralnog vijeća novoizabrani koji će biti predstavljeni prisutnim vjernicima, pjevači sva tri zbora
Bilten se nalazi u crkvi i besplatan je pa uzmite i čitajte, pratite program.
Hvala svima koji su pridonijeli svojim prilogom za potrebe župe i župne crkve.Potičemo župljane koji to do sada nisu učinili. Molimo sve obitelji koje žive u župi,a nisu prijavljene, da to učine.