Župne obavijesti - Nedjelja, 11.12.2022.

ŽUPNE OBAVIJESTI - NEDJELJA, 11.12.2022.

1. Danas je 3. nedjelja Došašća, tzv. Radostna – Nedjelja Caritasa – ostala su nam još dva tjedna adventske duhovne priprave za Božić.
  1. U ovom tjednu slavimo:
    ☻ ponedjeljak: Gospa Guadalupska (Mexico 1531.) – Guadalupe na jeziku tamošnjih Indijanaca znači "Ona koja satire glavu zmiji";
    ☻ utorak: Sv. Lucija, djevica i mučenica (+o. 304.);

☻ srijeda: Sv. Ivan od Križa, svećenik i naučitelj (+1591.), veliki mistik…;

1. U subotu počinje II. dio Došašća. Na trgu pored crkve nakon večernje mise bit će upaljena 4. adventska svijeća ("obiteljska") – u obredu će sudjelovati folklorno društvo iz Sinca. Sinoć su treću svijeću upalili zaručnici, a obred je pjevanjem uljepšalo FD Dangubice iz Kutereva.
  1. Predbožićno ISPOVIJEDNJE u župama dekanata - od utorka do subote; u našoj župi je u petak 16.12. ispovijed za sve vjernike, tj. za djecu i za odrasle - u 17,00 s. je Pokorničko bogoslužje, a potom ispovijedanje (ispovijedat će svi svećenici dekanata). Dođite na sakrament pomirenja s Bogom i ljudima i potaknite druge na to.

1. KATOLIČKI TISAK: Imamo tjednik Glas Koncila, iz kojega izdvajamo i preporučujemo tek neke teme i priloge:

☻ Nedjelja je Caritasa, kada darujemo prilog za potrebite, pa je dobro znati da je četvrtini čovječanstva (dvije milijarde ljudi) čaša pitke vode - luksuz;

☻Možemo li zamisliti prosvjed u Zagrebu na kojem je 200 tisuća ljudi, a na čelu prosvjeda naši biskupi i kardinali? To se dogodilo na Malti, gdje je narod prosvjedovao protiv legalizacije pobačaja…!;

☻ Kako se trebaju odjenuti čitači i čitačice na misnom slavlju…;

☻ Za one koji vole koktele – stručnjaci upozoravaju na štetnu povezanost npr. alkohola i lijekova, a pušenje i sunčanje ubrzava razvoj raka kože, itd;

☻ Jeste li čuli za "božićonomiju"? Upoznajte kako je nastala ekonomija komercijalizacije Božića, iza koje stoji samo utrka za zaradom…;

☻ U Sikirevcima kod Slavonskog Broda Jozo i Mara Budimir proslavili su 70 godina bračnoga zajedništva! Kako su to proživjeli i što je najvažnije u životu… vrijedi pročitati i zapamtiti…!

☻ itd. - uzmite i čitajte - za samo 12 kuna tjedno! Tko čita, bolje vidi!

1. Uzmite i probni primjerak našega TJEDNOG ŽUPNOG LISTIĆA, koji na 2 stranice donosi nedjeljno evanđelje i njegovo kratko tumačenje, ter tjedni raspored svetih misa s redkom pripjevnog psalma i nekoliko glavnih obavijesti. Listić je bezplatan i možete ga ponijeti kući. Mnogi ga vjernici već redovito uzimaju pa će vjerojatno izlaziti redovito i nakon Božića.