ŽUPNE OBAVIJESTI - NEDJELJA, 23.10.2022.
  1. Danas je 30. nedjelja "kroz godinu", MISIJSKA NEDJELJA:

Svjetski dan misija prigoda nam je iznova se prisjetiti da smo kao kršćani svi pozvani biti misionari, svjedoci Božje spasenjske ljubavi prema svakomu čovjeku, a pozvani smo i prilozima pomagati naše misionare;
☻ danas je i spomendan Sv. Ivana Kapistranskog, talijanskog redovnika; studirao je pravo, bio sudac pa ušao u franjevački red; po cijeloj Europi propovijedao i pobijao krivovjerje; umro u Iloku u Hrvatskoj 1456. kao borac protiv Turaka; zaštitnik je vojnih kapelana;
☻ do svetkovine Krista Kralja su još 3 nedjelje (a potom 1. N. Došašća).

1. U ovom tjednu slavimo (u petak): Sv. Šimun i Juda Tadej, apostoli.
  1. U Marijinu mjesecu nastavljamo s listopadskim pobožnostima svaki dan pola sata prije mise. Dođite, molimo zajedno, velike su duhovne potrebe mnogih vjernika, naših obitelji i cijele Crkve u ovog svjetskoj drami…! Koji ne mogu doći u crkvu, preporučuje se molitva Gospi u obitelji, a lijep je običaj da se susjedi okupe i mole zajedno!
  1. Četvrtkom redovito poslije mise imamo KLANJANJE pred Presvetim! Subotom u 10,00 s. dječji zbor "Anđeli" ima redovitu probu, a u isto vrijeme je susret ministranata. Srijedom je proba VIS-a "Trinitas", a petkom velikog zbora "Sv. Cecilija". Pozivamo djecu, mlade i odrasle da se pridruže i uključe, jer "tko pjeva - dvostruko moli"!
  1. Do konca listopada traje podpisivanje peticije "Zaštitimo djecu od HOPOSVAJANJA" – riječ je o našem protivljenju zakonskoj odluci da se dopusti posvajanje djece istospolnim parovima! Peticiju je podržao i odobrio i naš biskup Zdenko.
  1. Biskupijski susret članova Župnih pastoralnih vijeća održava se danas u našemu gradu. Okupljanje je do 14,30 s. u dvorani Pastoralnog centra, a potom u crkvi Služba riječi i nagovor biskupa Zdenka; potom je u velikoj dvorani GPOU predavanje o Sinodi.
  1. KATOLIČKI TISAK: Ovaj tjedan imamo Glas Koncila iz kojega izdvajamo:

☻ kako granica između pojmova mir i rat postaje sve neodređenija, a rat u Ukrajini nije jedino "bojište" za prevlast u svijetu – odkriva mr. Zoran Žic;

☻ kako je nastavnik u Irskoj završio u zatvoru jer je odbio učeniku koji je u tzv. procesu "promjene roda" obratiti se neutralnom zamjenicom "oni"…;

☻ zašto je Europski sud za ljudska prava oslobodio djevojku koja je u Parizu u jednoj crkvi polugola učinila blasfemnu provokaciju, dok se svaki dan u Europi oskvrnjuju i pale crkve, ruše kipovi i križevi…;

☻ zašto su suverenost i nacionalni identitet i dalje važne teme u Europi;

☻ koji od najpoznatijih američkih sportaša imaju hrvatske korijene…;

☻ itd., a tu su i drugi koristni prilozi - uzmite i čitajte. Tko čita, bolje vidi!

NAPOMENA: Izpričavamo se čitateljima za kašnjenje - portal je zbog "više sile" bio u blokadi!