NEDJELJA, 33. 'kroz godinu' - 13.11.2022.

ŽUPNE OBAVIJESTI - NEDJELJA, 13.11.2022.

1. Danas je 33. nedjelja "kroz godinu" – sljedeća nedjelja je svetkovina Krista Kralja, a potom je "nova godina", tj. 1. nedjelja Došašća.
  1. U ovom tjednu slavimo:
    ☻ ponedjeljak: prvi proglašeni hrvatski svetac Nikola Tavelić (+1391.);
    ☻ četvrtak: Sv. Elizabeta Ugarska, redovnica – papinske crkve u Rimu;
    ☻ petak: Posveta bazilika Sv. Petra i Pavla… - to je također Dan sjećanja i molitve za žrtve Vukovara i Škabrnje
  1. Podpisivanje peticije "Zaštitimo djecu od HOMOPOSVAJANJA" traje do konca studenoga. Riječ je o našem protivljenju zakonskoj odluci da se dopusti posvajanje djece istospolnim parovima! Peticiju je podržao i odobrio i naš biskup Zdenko. Podpišite ter potaknite i druge da to učine.
  1. Četvrtkom redovito poslije mise imamo KLANJANJE pred Presvetim! Ponovno pozivamo djecu, mlade i odrasle da se pridruže i uključe u naše župne pjevačke zborove: "Sv. Ceciliju", "Trinitas" i "Anđele", jer "tko pjeva - dvostruko moli", a time i doprinosi izgradnji župne zajednice.
  1. U petak 25. studenoga započinje Tečaj za brak za naš dekanat. Program je trodnevan, dakle nastavlja se u subotu i završava u nedjelju. Predavanja o važnim temama braka i obitelji počinju poslije večernje mise, a u nedjelju je i večernja sv. misa uključena u program.
  1. KATOLIČKI TISAK: Ovaj tjedan imamo Radosnu vijest i Glas Koncila. Opet pohvala za povećanu čitanost i isprika za mali broj primjeraka… – naručili smo novih 10 - iz novoga broja preporučujemo priloge i teme:

☻ dosad najveći hrvatski sastanak samaca - muškaraca i žena koji vjeruju u svoj budući brak - kod Sv. Josipa u Karlovcu bilo ih je oko 400;

☻u Njemačkoj nakon 700 godina uklonjeno raspelo iz Dvorane mira u gradskoj vijećnici da ne bi iritiralo nekoga od ministara vanjskih poslova…;

☻ zašto kod skupljanja milostinje neki znatiželjno bulje da vide tko daje kovanice i tko novčanice… i zašto nije određeno koliko treba dati…;

☻ u svijetu je sve više znanstvenih studija koje tvrde da su epidemiološke mjere bile promašaj… traži se odgovornost i kajanje onih koji su te mjere nametali ter se podižu sudske tužbe protiv njih… a SZO i naš ministar bolestnog zdravstva najavljuju "cjeloživotno cijepljenje", ali mediji šute…;

☻ Jozo i Danica Mršić proslavili dijamantni jubilej – 60 godina bračnog zajedništva – kažu da za blagoslovljen brak trebaju 4 uvjeta: 1. međusobno razumijevanje; 2. 3. i 4. pročitajte na str. 19…;

☻ uspješni hrvatski vaterpolist Ivan Krapić, kapetan "Barakuda", u velikom intervjuu kaže: Trudim se živjeti u skladu s vjerom"…;

☻ itd., ima i drugih zanimljivih priloga – za samo 12 kuna tjedno!

Uzmite i čitajte. Tko čita, bolje vidi!