Otočac, 8. svibnja 2022. IV. vazmena nedjelja – nedjelja Dobrog Pastira

Danas je II. nedjelja u svibnju, a na taj dan se redovito proslavlja Majčin Dan i spomendan je BDM posrednice milosti. No, ono što je danas na osobiti način naglašeno za svu crkvu jest Svjetski molitveni dan za duhovna zvanja. O tome smo razmišljali i homiliji.

U utorak je Bl. Ivan Merz i Gospa trsatska. U četvrtak je  Leopold Mandić, u petak Gospa Fatimska.

U subotu se na Udbini je svečana sv. misa na kojoj se moli za Bleiburške žrtve. Sv. Misa je u 11 sati.

Danas na misi u 11 sati kandidati za krizmu u Otočcu, na svetkovinu Presvetoga Trojstva trebaju sa svojim roditeljima predati molbu Biskupu da im se udijeli sakrament krizme.

U nedjelju, 22. svibnja u Ludbregu se organizira IV. Nacionalni susret hrvatskih katoličkih obitelji. Iz Otočca organiziramo autobus koji će polaziti ispred župne crkve u 6,30 sati. Cijena povratne karte je 150 kn. Molimo sve koji kane da se javljaju ovaj tjedan.