NEDJELJA, 1. Došašća - 27.11.2022.

ŽUPNE OBAVIJESTI - NEDJELJA, 27.11.2022.

1. Danas je 1. nedjelja Došašća – četverotjedne priprave za svetkovinu Gospodinova Rođenja. Za početak Došašća sinoć je nakon večernje mise bio obred paljenja 1. adventske svijeće na trgu pored crkve. To će se nastaviti i u sljedeće tri subote - obred će pjevanjem uljepšati folklorna društva Lešća, Sinca i Kutereva. Prvu svijeću upalili su predstavnici naših prvopričesnika, drugu će upaliti naši krizmanici, treću zaručnici, a četvrtu jedna obitelj.
  1. Tijekom Došašća radnim danom imat ćemo mise ZORNICE u 6,15 s. ujutro, kako je već bio običaj, ali i VEČERNJICE u 18,00 s. kako su izrazili želju vjernici koji ne mogu ujutro doći na misu.
  1. U ovom tjednu slavimo:
    ☻ srijeda: Sv. Andrija apostol;
    ☻ subota: Sv. Franjo Ksaverski, svećenik (+1552.)
  1. Podpisivanje peticije "Zaštitimo djecu od HOMOPOSVAJANJA" traje do konca mjeseca. To je naše protivljenje zakonskom posvajanju djece istospolnim parovima! Podpišite ter potaknite i druge da to učine.
  1. KATOLIČKI TISAK: Ovaj tjedan imamo mjesečnik Zvona i tjednik Glas Koncila, s iznimno kvalitetnim intervjuom prof. dr. don Josipa Mužića, splitskog profesora filozofije i moralne teologije – prvi put da neko otvoreno ter duhovno i teološki jasno daje odgovore na ključna pitanje Crkve i svijeta. Iz novoga broja evo još nekoliko priloga i tema za preporuku:

☻ inženjer Branimir Pinčić govori o štetnosti potapanja Kosinja i golemoj prednosti HE Švica…;

☻nakon razgovora pape Franje i njemačkih biskupa u zraku je ostalo pitanje hoće li se novi protestantizam zvati 'LGBTizam'…;

☻ zašto jedna grana farmaceutske industrije silno reklamira lijekove, a protivi se koristnom vitaminu D…;

☻ velika reportaža na dvije stranice: što su glavni uzroci progona vjerskih skupina i gdje u svijetu kršćani trpe golemo nasilje i ugnjetavanje…;

☻ oko milijardu mladih u svijetu moglo bi u kasnijoj životnoj dobi podpuno izgubiti sluh – razlog: preglasna glazba u slušalicama, buka u disko-klubovima i na velikim koncertima…;

☻ jeste li znali da 'hipertehnološki koncentracijski logori' danas čuvaju 30 tisuća zamrznutih ljudskih bića – embrija, od kojih se neki uništavaju, neki završe u kozmetičkoj industriji ili u laboratorijima…;

☻ itd. - uzmite i čitajte - za samo 12 kuna tjedno! Tko čita, bolje vidi!

1. NOVOST u našoj župi – probni primjerak TJEDNOG ŽUPNOG LISTIĆA, koji na 2 stranice donosi sažetak nedjeljnog evanđelja i njegovo kratko tumačenje, ter tjedni raspored svetih misa s redkom pripjevnog psalma i nekoliko glavnih obavijesti. Listić je na stolu za tisak pa možete uzeti i ponijeti kući. Ako ga vjernici budu smatrali koristnim, nastavat ćemo s objavljivanjem.