Otočac, 13. lipnja 2021. XI. nedjelja kroz godinu: Župni oglasi

Danas je i spomendan Sv. Antuna Padovanskog. Budući je nedjelja u bogoslužjima danas ne uzima se obrazac Sv. Mise o Sv. Antunu nego od nedjelje.

Mi danas u našoj župi imamo svečanost Prve pričesti koja će biti na misi u 11 sati. Pozivamo roditelje i rodbinu da sudjeluju u ovoj tako važnoj svečanosti za same prvopričesnike, ali i njihove obitelji i čitavu našu župnu zajednicu. Molimo se za sve, ali okupimo se na ovo slavlje i dajmo primjer slušanja Božje Riječi i slavljenja Dana  Gospodnjeg.

Danas Župe Krasno i Latinac u našem dekanatu proslavljaju Sv. Antuna kao zaštitnike svojih župa.

U utorak je Sv. Vid. Sv. Vid koji se svečano proslavlja u riječkoj katedrali,  a on je zaštitnik grada Rijeke. U našem dekanatu imamo u Brinju kapelu Sv. Vida. U subotu je Sv. Romuald.

Prvopričesnici (roditelji) haljinice prvopričesnika predajte sutra poslije sv. Mise u župnoj dvorani.