RASPORED SVETIH MISA i ŽUPNE OBAVIJESTI

RASPORED SV. MISA

1.1.2023. - 8.1.2023.

PONEDJELJAK, 2.1.: Sv. Bazilije Vel. i Grgur Nazijanski, biskupi i crkveni naučitelji (4. st.)

18,00: za zahvalu

UTORAK, 3.1.: Presveto Ime Isusovo

SRIJEDA, 4.1.: svagdan

18,00: + Marija Majetić (8. dan)

ČETVRTAK, 5.1.: svagdan - KLANJANJE

18,00: + Marija i Josip Furlan

PETAK, 6.1.: BOGOJAVLJENJE – Sv. Tri Kralja

9,00: + Filip Marić

11,00: 'pro populo' (za blagoslov župljana)

SUBOTA, 7.1.: svagdan

18,00: + Zdenka Kranjčec, Franci (m) Jožanc; Tomo Pleša

NEDJELJA, 8.1.2023.: KRŠTENJE GOSPODINOVO

9,00: 1) + Ana Samaržija; 2) za blagoslov obitelji (MB); 3) + Mandica Špoljarić (8. dan);

11,00: 'PRO POPULO' (za blagoslov svih župljana)

18,00:

ŽUPNE OBAVIJESTI – SV. BOGORODICA MARIJA, 1.1.2023.

1. Danas je svetkovina Sv. Bogorodice Marije - ujedno svjetski Dan mira. Svim našim župljanima, svim obiteljima želimo u novom kalendarskom razdoblju Božji mir i blagoslov te zaštitu Bogorodice Marije!

Sljedeće nedjelje je blagdan Krštenja Gospodinova.

1. U ovom tjednu slavimo:
    ponedjeljak: Sv. Bazilije Veliki (+379.) i Grgur Nazijanski (o.390.) – biskupi i crkveni naučitelji.

petak: blagdan BOGOJAVLJENJA (Sv. Tri Kralja), mise kao nedjeljom.

1. Novi TAKSOVNIK Riječke metropolije - zbog uvođenja eura - stupa na snagu danas, ali kuna ostaje u opticaju još dva tjedna. Dar ili prilog vjernika za misnu nakanu je 7 eura, a sve takse su vjernicima dostupne u sakristiji i u župnom uredu.
  1. BLAGOSLOV vjerničkih domova (stanova) u našoj župi (Otočac) počinje u ponedjeljak 2. siječnja, po rasporedu koji je izložen na oglasnoj ploči i objavljen na portalu župe. U blagoslov idu dva svećenika i dva akolita. Blagoslov u Švici je u četvrtak.
  1. NOVI broj našega TJEDNOG ŽUPNOG LISTIĆA donosi nedjeljno evanđelje i njegovo kratko tumačenje, tjedni raspored svetih misa s redkom pripjevnog psalma (kao dnevnim Božjim SMS-om = samom meni s Neba!), a tu je i nekoliko glavnih obavijesti. Listić je bezplatan, nalazi se na stolu za tisak i može ga se ponijeti kući. Mnogi ga vjernici već redovito uzimaju pa će i dalje izlaziti redovito
  1. KATOLIČKI TISAK: Božićni broja Glasa Koncila je dvobroj - već je na Badnjak navečer "planulo" gotovo svih 50 primjeraka pa smo naručili novih 20; tjednik je veoma bogat sadržajima pa izdvajamo neke teme:

Izbornik Dalić odkrio 'novi hrvatski PSV' – pobjedničkih sedam vrlina – formulu-recept za uspjeh u sportu i u životu...;

☻ Dvojica stručnjaka – svećenik i znanstvenik, objašnjavaju treba li strahovati da će se i kod nas naziv Božić izbaciti iz javne uporabe – kao što su u Meksiku jaslice u gradskoj vijećnici završile na sudu…;

Mladencima koji razmišljaju je li vrijeme za brak ili nije, mladi supružnici Đuro i Pava poručuju: "Nemojte čekati bolje okolnosti…!";

☻ Istraživanje danskih znanstvenika o diskriminaciji necijepljenih komentira prof. dr. Valerije Vrček…!

☻ Ugledana hrvatska muzikologinja opisuje korijene i jedinstvenu posebnost hrvatskih božićnih pjesama…;

☻ itd. - uzmite i čitajte - za samo 12 kuna tjedno! Tko čita, bolje vidi!