Otočac, 10. listopada 2021. –XXVIII. nedjelja kroz godinu: Župni oglasi

Ponedjeljak je 11. listopada, spomendan je sv. pape Ivana XXII., zvanog Dobri. Taj spomendan stavljen je stoga jer je 11. listopada 1962. otvoren II. vatikanski Sabor, a otvorio ga je papa Ivan XXIII. Njegov lik imamo na pročelju naše župne crkve u vitraju - prozoru .

Ovaj tjedan, u četvrtak 16. ov. mj. u 16 sati u Gospićkoj katedrali naš biskup u zajedništvu svećenika, redovnika ali i vjernika laika koji će moći prisustvovati otvara Biskupsku sinodu naše biskupije. Pozivamo one koji mogu sudjelovati da dođu u Gospić u to vrijeme.

Ova pastoralna godina na razini Crkve u Hrvatskoj posebno će organizirati razne programe za obitelj, a polazište za pristup obiteljskoj tematici bit će dokument pape Franje: „Amoris Laetitia – Radost ljubavi“.  Među ostalim planira se u svibnju 2022.  Nacionalni susret obitelji, a u lipnju će biti Međuranrodni – svjetski susret obitelji.

I ovaj put naglašavamo da roditelji i vjeroučenici nedjeljom dolaze na misu i katehetske susrete.