Otočac, 14. studenog 2021. – XXXIII. Nedjelja kroz godinu: Župni oglasi

Danas je ujedno i sv. Nikola Tavelić, prvi hrvatski (proglašeni) svetac. Sutra je sv. Albert Veliki, u utorak je sv. Margareta Škotska, u srijedu je sv. Elizabeta Ugarska, u četvrtak je posveta bazilike Sv. Petra i Pavla, u subotu je sv. Feliks.

U nedjelju je XXXIV. nedjelja kroz godinu i nedjelja Krista Kralja.  Ove nedjelje redovito u našoj župi imamo Euharistijsko klanjanje. Nakon mise u 11 sati izložit ćemo Presveto. Do 17 sati imat ćemo mogućnosti da svatko dođe u bilo koje vrijeme koje mu odgovara i osobno ili u grupi,  pokloniti se. Vjeroučenike molimo da dolaze po svojim grupama kako se dogovore s vjeroučiteljima.

U 17,30 bit će zajedničko klanjanje koje bi onda završilo se sv. misom.   Nakon nedjelje Krista Kralja još su sv. mise radnim danom u 18 sati, a onda slijedi prva nedjelja Došašća nakon koje će biti mise zornice.

U vezi  Euharistijskog klanjanja predlažem i ujedno molim da  svatko od vas prisutnih ili onih koji čuju,  na jedan od papira koje smo postavili na pokrajnje oltare (sv. Antuna s desne strane i Gospe Karmelske s lijeve strane) upišu se u određeno vrijeme klanjanja. S time se „obvezuju“ na „dežurstvo“, te pomažu organizaciju popodnevnog klanjanja.

Računajući da će uvijek ponetko biti u crkvi pred Presvetim. Neka vas ne smeta ova ideja i ova molba.