Otočac, 27. veljače 2022. – VIII. nedjelja kroz godinu: Župni Oglasi

Ponedjeljak je sv. Teofil, u utorak je sv. Albin. U srijedu je Čista srijeda ili Pepelnica: Sv. Misa je u 18 sati. Vezano uz misu na Pepelnicu obavljamo i obred pepeljenja u znak spremnosti da činimo pokoru. U petak prije sv. mise je pobožnost križnog puta. To će biti i u tijeku čitave korizme. Korizma je na osobiti način važno-jako vrijeme.

Danas na sv. misu u 11 sati neka dođu zaručnici koji obavljaju Tečaj o braku. S tečajem nastavljamo i drugi vikend.

I danas spominjemo posebno katolički tisak: Glas Koncila, Živo Vrelo, Glasnik Srca Isusova i Marijina, Zvona, VRILO. No, posebno spominjemo misijski časopis „Radosna vijest“ kojem je ovih dana proslavljena 50- ta godišnjica izlaženja.

Prošlog tjedna od ponedjeljka u podne do četvrtka u podne u Ličkom Osiku održane su duhovne vježbe za svećenike Gospićko-senjske biskupije.

Od svećenika Otočkog dekanata sudjelovao je vlč. Mile Rajković i mons. Tomislav Šporčić.

Duhovne vježbe je vodio vlč. dr. Marinko Barbiš, svećenik krčke biskupije.