NEDJELJA, 20.11.2022. - svetkovina Krista Kralja

ŽUPNE OBAVIJESTI - NEDJELJA, 20.11.2022.

1. Danas je 34. nedjelja "kroz godinu" – svetkovina Krista Kralja, sljedeća nedjelja je "nova godina", tj. 1. nedjelja Došašća.
  1. U ovom tjednu slavimo:
    ☻ ponedjeljak: Prikazanje BDM u HramuGospa od Zdravlja;
    ☻ utorak: Sv. Cecilija, djev. i muč. (+250.), zaštitnica crkvenih glazbenika;
    ☻ petak: Sv. Katarina Aleksandrijska, djevica i mučenica (4. st.).
  1. Podpisivanje peticije "Zaštitimo djecu od HOMOPOSVAJANJA" traje do konca mjeseca. To je naše protivljenje zakonskom posvajanju djece istospolnim parovima! Podpišite ter potaknite i druge da to učine.
  1. Četvrtkom redovito poslije mise imamo KLANJANJE pred Presvetim! Ponovno pozivamo djecu, mlade i odrasle da se pridruže i uključe u naše župne pjevačke zborove: "Sv. Ceciliju", "Trinitas" i "Anđele", jer "tko pjeva - dvostruko moli", a time i doprinosi izgradnji župne zajednice.
  1. U petak 25. studenoga započinje Tečaj za brak za naš dekanat. Program je trodnevan, dakle nastavlja se u subotu i završava u nedjelju. Predavanja o važnim temama braka i obitelji počinju poslije večernje mise, a u nedjelju je i večernja sv. misa uključena u program.
  1. U sljedeću nedjelju počinje Došašće - zato ćemo u subotu uoči 1. nedjelje Došašća, nakon večernje mise upriličiti paljenje 1. adventske svijeće na trgu pored crkve. Obred će pjevanjem uljepšati Folklorno društvo Otočac.
  1. KATOLIČKI TISAK: Ovaj tjedan imamo Živo vrelo (kvalitetan liturgijski mjesečnik… - imamo 30 predplatnika, što cijela GS-biskupija nema!) i Glas s Koncila. Opet pohvala za povećanu čitanost i čestitka iz uredništva Glasa Koncila - ugodno su iznenađeni potražnjom… - iz novoga broja evo za preporuku nekoliko priloga i tema:

☻ jeste li čuli za Crveni tjedan - ta međunarodna akcija posvješćuje kako su kršćani najprogonjenija skupina u svijetu, posebno u 24 zemlje…;

☻papa Franjo upozorio katoličke učitelje na tzv. ideološke kolonizacije, koje čine pokolj kad uđu u odgoj i obrazovanje, tj. u škole i vrtiće…;

☻ hoće li katolici i pravoslavci uskoro slaviti Uskrs zajedno, tj. isti dan;

☻ što bi ti rekao Isusu da visiš na križu pored njega…?;

☻ uoči svjetskog nogometnog prvenstva odkriveno zašto su Kinezi uspješni u nekim sportovima, a ne mogu igrati dobar nogomet…;

☻ nakon smrti mlade roditelje - skandal: udruge liječnika osporavaju Udruzi za zaštitu pacijenata "pravo na sumnju" da nešto nije u redu…;

☻ u Vatikanu, u papinskoj državi postoji više nogometnih klubova, vatikanska nogometna liga, pa čak i ženska reprezentacija…;

☻ itd., ima i drugih zanimljivih priloga – za samo 12 kuna tjedno!

Uzmite i čitajte. Tko čita, bolje vidi!