Otočac, 22. studenog 2020. XXXIV. Nedjelja kroz godinu – Svetkovina Krista Kralja - Župni oglasi

Danas je zadnja nedjelja u ovoj crkveno-liturgijskoj godini – Svetkovina Krista Kralja. Na tu svetkovinu u našoj župnoj crkvi u Otočcu imamo pobožnost Euharistijskog klanjanja od 12 – 18 sati. U tijeku čitavog poslijepodneva bit će izložen Presveti oltarski sakrament. Pozvani smo da u bilo koje vrijeme, počevši od 12 sati pa nadalje, izaberemo pogodno vrijeme kada ćemo sami ili u društvu doći i ostati neko vrijeme u klanjanju i molitvi. Završni, svečani dio klanjanja bit će od 17,30 – do 18,00 kad će početi Sv. Misa. Prikažimo ovu pobožnost za svoju obitelj, ali i za našu župnu zajednicu, a posebno molimo Gospodina da nas po zagovoru Bl. Dj. Marije – Gospe od zdravlja u ovo vrijeme pandemije Covida 19 čuva i oslobodi čovječanstvo od ove zajedničke nevolje koje je ga je zahvatilo.

U utorak je Sv. Andrija Dung-Lak i mučenici u Vijetnamu, u srijedu je Sv. Katarina Aleksandrijska.

Druge nedjelje je I. nedjelja Došašća. Početak nove crkveno-liturgijske godine.  U nedjelju je  i Sv. Andrija apostol.

U Došašću imat ćemo sv. mise zornice u 6,15 s  svakog dana u tjednu.

Druge nedjelje je i Sv. Nikola, biskup. Pozivamo djecu od I – VIII., razreda, Sv. Nikola ima za njih pripremljene darove.