NEDJELJA, 25. 'kroz godinu' - 18.9.2022.

ŽUPNE OBAVIJESTI

NEDJELJA, 18.9.2022.

1. Danas je 25. nedjelja "kroz godinu" – do Krista Kralja je još 8 tjedana.
  1. U ovom tjednu slavimo:
  • u srijedu je SV. MATEJ ap. i ev. – u GSB svetkovina u Širokoj Kuli.
  1. U zadnjem tjednu mjeseca, u četvrtak 29.9. je u Dabru župna svetkovina Sv. Mihovila.
  1. Od ove vjeronaučne godine uvodimo novi oblik ŽUPNIH KATEHEZA tako da neće biti uobičajenih susreta nakon nedjeljne sv. mise. U prvom polugodištu najvažniji sadržaj u pripremi za prvopričesnike i krizmanike je NEDJELJNA SV. MISA, a u drugom polugodištu je bliža priprema s posebnim katehezama. Za krizmanika ćemo imati i specijalne voditelje iz Zagreba.
  1. U UTORAK, 20. rujna nakon večernje sv. mise bit će prvi župnikov susret sa članovima Župnog pastoralnog vijeća.
  1. POTIČEMO vjernike kojima je Bog darovao glas i sposobnost za javni nastup da se jave za ČITANJE na župnoj misi. To je važna uloga u Crkvi i župnoj zajednici. Biskupija ove godine ponovno organizira susret čitača u liturgiji, na kojem stručni predavač objašnjava značenje te uloge, a održavaju se i vježbe za usavršavanje tehnike i nastupa.
  1. Redovito okupljanje MINISTRANATA, tj. njihov susret bit će subotom, kao i proba dječjega zbora!
  1. 'KUMULATIVNE' ili ZBIRNE MISE (tj. s više nakana) po odobrenju Biskupskog ordinarijata možemo imati dvaput tjedno – to je jutarnja misa NEDJELJOM i večernja misa ČETVRTKOM.
  1. Od prve nedjelje u LISTOPADU imat ćemo i VEČERNJU misu NEDJELJOM.

10. KATOLIČKI TISAK: I ovaj tjedan imamo samo Glas Koncila. Ali ponovno POHVALA vjernicima, jer su oba predhodna broja razgrabljena. Morat ćemo naručiti više primjeraka. U cijeloj našoj biskupiji najviše se čita katolički tisak upravo u Otočcu!