Otočac, 22. ožujka 2020. – IV. korizmena nedjelja: Župni oglasi

Od prošloga petka, 20. ožujka  stupila je na snagu odredba HBK (biskupa Hrvatske)  svećenicima i vjernicima  da se svete mise slave tako da slavi sam župnik bez pristunosti naroda. Tako isto da se ne slave sakramenati krštenja pa ni ispovijedi osim u smrtnoj opasnosti, niti župna slavlja i drugi događaji.  Sve se to otkazauje do dalljnjega (nove odredbe.)

Sv.Mise svećenici će služiti sami bez prisustva naroda. Oni koji su naručili Sv.Mise moći ćemo iste nakane odslužiti kad se stanje normalizira. Oni koji hoće da se njihove nakane slave bez njihove prisutnosti neka se telefonski jave župniku:

(mob: 091 537 40 25 ili tel: 053/ 771-261), ili na e-adresu župe Otočac: zpt.otocac@gmail.com

Naša crkva će biti i nadalje otvorena kao što je to redovito od 7 – 19 sati. No, kad dolazite u crkvu tiho se molite Bogu. U crkvi ne bi smjelo biti u isto vrijeme više od 5 osoba i to s time da se  drži odmak jedno od drugoga jedan metar odnosno u zatvorenom prostoru metar i pol,  kako je to određeno od Stožera civilne zaštite RH.

Pročitat i odredbe

Hrvatske biskupske konferencije u vezi Sv. Misa i slavlja

Sv.sakramenata u vremenu opasnosti zaraze koronavirusom.

T i s a k:

Novi broj „Glasa Koncila“

Vrijeme je za savezništvo u dobru;

Može li se zaraziti pričešćivanjem hostijom?

Ubojstvima prekinuta vukovarska djetinstva;

Prijestolnica kulture zanemaruje vjerskubaštinu