Blagdan Gospe Lurdske - Dan bolesnika
gospa
U utorak, 11. veljače, slavi se blagdan Gospe Lurdske, a ujedno se obilježava i Međunarodni dan bolesnika.

U Domu za starije i nemoćne u Otočcu sveta misa je u 10 sati, a u 18 sati misa je u župnoj crkvi.

Također biti će i mogućnost ispovijedi za starije i bolesne, a za vrijeme večernje svete Mise, oni koji su se ispovjedili, koji još nisu primili taj sakrament, te oni koji su stariji ili teže bolesni, moći će primiti i sakrament Bolesničkog pomazanja.

Neka Gospodin u svojoj svemoći, po zagovoru Blažene Djevice Marije Lurdske, izliječi bolesne u duhu, duši i tijelu, ali i daruje milost u strpljivom podnošenju bolesti i patnje svim bolesnicima te pomogne svim zdravstvenim djelatnicima i onima koji brinu o bolesnicima i nemoćnima da svoj posao radi s ljubavlju.