Svetkovina Blagovijesti
bl1
Na Blagovijest, 25.ožujka, u 18 sati večernju svetu misu služio je mons.dr.Milan Šimunović u župnoj crkvi Presvetog Trojstva .
U svojim razmišljanjima osvrnuo se na današnje Evanđelje i samu svetkovinu Blagovijesti.
Marija je u događaju Blagovijesti velika jer je Božju ponudu uzela ozbiljno, jer je Božju riječ znala saslušati i onda iskreno poslušati. A slušanje je zapravo bilo čin cijele osobe, posvemašnje otvaranje sebe Božjemu Duhu.

Prof.Šimunović kaže: Bog zove mi se ne odazivamo.Dali znamo što je glas savijesti? Imamo glas Crkve, glas savijesti roditelja i dr. Bog nas zove na neku službu u crkvi. Bog nas poziva u župnu zajednicu da aktivno sudjelujemo u njoj. Većina ljudi živi svoj život na svoj način. Bog nas zove za nešto više, naše su obaveze jako važne ali Isus je rekao da ima nešto važnije. Odvojimo dio vremena za crkvu, za župnu zajednicu. Mi postavljamo niz pitanja - zašto ja? U buci nemožemo čuti Božji glas. Ustrajte, nemojte odustajati vi i koju "vučete" dio župne zajednice. Isus nam je dao Mariju za majku. Naš život je projekt, Bog neće ostati dužan nikomu.

Misno slavlje animirala je č.s. Ljubomira Lešić na orguljama.