Četvrta korizmena nedjalja
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Na četvrtu korizmenu nedjelju, 30.03.2014. godine u župnoj crkvi, služene su tri svete mise u 9, 11 i 18 sati. Predvoditelj misa bio je mons.mr.Tomislav Šporčić, generalni vikar biskupije, otočki dekan i župnik.

U svojim razmišljanjima osvrnuo se na današnje Evanđelje koje opisuje Isusa koji donosi svjetlo, koji ozdravlja i čini čovjeka radosnim. Slijepac od rođenja u susretu s Isusom doživljava ono što je za tog čovjeka u tom trenutku najvažnije.

Nakon susreta s Isusom mogao je gledati svijet i ljude oko sebe. Tko je bio Isus za tog čovjeka? Isus je za njega bio prorok kome je povjerovao i više ga nitko nije mogao odvojiti od Isusa. Ljudi su najprije teško povjerovali da je to taj isti čovjek. Prema farizejima Isus to u subotu nije smio učiniti. Za njih je bio važniji zakon od čovjeka koji je ugledao svjetlo dana, koji je progledao. Koje li ironije: Isus liječi čovjeka slijepog od rođenja, a farizeji ga odbacuju. Farizeji se ne pitaju tko je Isus, već se sakrivaju iza subotnjeg zakona kako bi pokazali svoju moć i snagu. A čovjek koji je povjerovao Isusu, slijepac od rođenja, morao je platiti visoku cijenu svoje vjernosti Isusu, bio je izbačen iz religijske zajednice.

Slijepac od rođenja utjelovljuje sav ljudski rod, koji se, noseći sudbinu praroditelja, rađa s grijehom i u podložnosti smrti. Ozdravljenje takve sljepoće predznak je Božje pobjede nad grijehom i smrću. Prosvjetljenje je dar novoga života. Zato slijepca nakon ozdravljenja ljudi ne prepoznaju. On sja novim životom. Ta novost i neprepoznatljivost po starome životu, slika su kršćaninova života. Isus i nas želi osloboditi naše sljepoće, želi nam otvoriti oči za ljude oko nas, da gledamo njegovim očima, očima srca ispunjena ljubavlju.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Mali pjevači i drugi na sv.Misi u 9 sati.

Na sv. Misi u 11 sati veći dio bili su kandidati za krizmu (VII. i VIII. razuredi), No, i oni su bili u manjem broju nego inače. Bit će da prošle noći nisu pomakli kazaljku na satu pa se moglo dogoditi da su i zaspali. No, već sutra neće biti više zabuna.