Svjetski dan mladih: bogat program u Otočcu
križ1
Dan mladih na Cvjetnicu ove će se godine na poseban način obilježiti u Otočkom dekanatu u organizaciji Zajednice mladih „Ivan Pavao II“ Otočac i Župe Otočac uz podršku mladih vjernika Otočkog dekanata. Ujedno je ovaj događaj još jedan vid pripreme za SHKM u Dubrovniku.

Okupljanje počinje u 17 sati podno Fortice, na početku Križnog puta, a uslijedit će pobožnost Križnoga puta na otočku Kalvariju koju će predvoditi mladi Otočkog dekanata. Svi koji se odazovu ovoj pobožnosti, bez obzira na godine, pozvani su da ponesu maslinovu grančicu ili cvijet u ruci za Uskrslog Isusa.

Vrhunac slavlja bit će sveta misa u 18.30 sati u crkvi Presvetog Trojstva koju predvodi mons.dr. Milan Šimunović, a animira zbor Trinitas.

Za kraj je predviđeno druženje uz iće i piće u pastoralnom centru, a pripremljene su i kutije iznenađenja.

Poseban je i dubok smisao molitve za obraćenje mladih na Isusovu putu na Kalvariju, u srcu Otočca, na fortičkoj Kalvariji, u krilu obožavane Majke Božje od Sedam Žalosti. Povedite svoje prijatelje i budimo zajedno u Kristu, poručuju iz Zajednice mladih.

M.K.G.