Treća vazmena nedjelja
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Danas, na treću vazmenu nedjelju u župnoj crkvi bilo je svečano na misi u 9 i 11 sati. U 9 sati misu je predvodio i propovijedao mons. dr.Milan Šimunović, a u 11 je misio župnik mons. Tomislav Šporčić. Jedan i drugi je pokušao približiti riječ Božju služeći se danas vrlo znakovitim tekst evanđelja o dvojici učenika koji idu u Emaus raspravljajući o onome što se tih dana dogodilo u Jeruzalemu. Isus je pristupio dvojici razočaranih svojih učenika te pokušao prije svega vidjeti što te učenike muči, o čemu to oni razgovaraju. Oni su mu to povjerili i na svoj način rekli o čemu razgovaraju. Isus im tumači pisma ukazujući da sve to što se dogodilo da je to i bilo i najavljeno. Isus je za njih stranac jer teško prihvaćaju nadnaravnu istinu. Oni bi još uvijek radije ostali u ovozemaljskoj stvarnosti i logici života. Potrebno je otvoriti riječi Božjoj, čuti najprije nju samu. Bog nam je uvijek blizu u Isusu Kristu. Zato je i došao k ljudima da bude s ljudima. Mi smo u napasti misliti i tako govoriti da Boga nema kad nam je teško, pa se pitamo: O Božje gdje si. Bog je s nama i onda kad mi nismo s njime. On nas traži i onda kad od njega bježimo u neke svoje "Emause" misleći da ćemo sami svojim snagama naći smisao i spasenje. No, to se ne može dogoditi. Isus je uviejka za nas stranac dokle god ga ne prihvatimo s radošću i ljubavlju. Samo nas Isus smože uvesti u život nadnaravi i život uskrsnuća.