Vjenčanje Marije i Tomislava
bari
Dana, 31. svibnja o. g. u crkvi Presvetog Trojstva u Otočcu sakamenat ženidbe proslavili su zaručnici: Marija Vrbić iz župe Topusko i Tomislav Baričević iz Otočca. Svjedoci (kumovi) su bili Nikolina Abramović i Zvonimir Kranjčević.

U homiliji je župnik tumačio obred vječnanja naglasivši veliku simboliku pružanja ruku zaručnika jedno drugom i izražavajući riječi privole. To pružiti nekom ruku znači imati u njega povjerenja, dati se nekom u ruke. Uzeti se za ruke znači i voditi jedno drugo i voditi se jedno drugom. Blagoslov prsetnja jedno drugom popraćeno je riječima: Primi ovaj prsten u znak moje ljubavi i vjernosti. Prsten je okrugao. Znak je to punine i cjelovitosti. Brak je zajedništvo udvoje. To je i znak Božjeg blagoslova i božjeg zajedništva. Bez Boga teško je to zajedništvo sačuvati i živjeti. Stoga su zaručnici i supružnici usmjerini k Bogu čijom snagom se mogu nadvladati sve ljudske slabosti.

Čestitamo mladencima i molimo da ih prati Božji blagoslov čitavog života!

Župnik mons.Tomislav Šporčić