Zahvalno bogoslužje prigodom završetka školske godine
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Danas, 12. lipnja u župnoj crkvi Presvetog Trojstva u Otočcu održana su zahvalna bogoslužja Riječi prigodom završetka školske godine. Bogoslužja su bila u 8 i 13,30 sati, a predvodio je ih je župnik mons.mr.TomislavŠporčić.

U kratkim homilijama istaknuo je evanđeosku istinu da je Isus s nama kad smo okupljeni u njegovo ime. Bog je onaj koji nam pokazuje svoju ljubav na različite načine. Djeca i mladi imaju razloga zahaljivati Bogu za brigu i skrb koju za njih daju njihovi roditelji, nasavnici i odgojitelji u okvriu školovanja. Jedna godina je veliki period u životu mladog čovjeka koji se na svoj način zaokružuje. Potrebno je dati Bogu hvalu kojom priznajemo da sve dobro koje imamo dolazi od Boga. Bogu zahvaljujemo svakog dana, a osobito to moramo činiti nedjeljom službom hvala - euharistije. Nedjelja je ustanovljena da bismo mogli slobodno slaviti euharistiju. Kršćanin to čini gdje god se nalazi. Posvuda su crkve koje nas pozivaju da se pridružimo zajednici vjernika koja u toj crkvi slavi.

Nakon bogoslužja prisutni nastavnici i učitelji pošli su u župni stan sa župnikom na kavu.
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Dio Dječjeg zbora je predvodio pjevanje - i uspjele su animirati sve druge da se udruže u pjevanju.