Dva krštenja u župi
k3
Danas na 12.nedjelju kroz godinu, 22.lipnja, u župnoj crkvi Presvetog Trojstva središnje euharistijsko slavlje u 11 sati predvodio je i propovijedao mons.mr.Tomislav Šporčić, generalni vikar biskupije, otočki dekan i župnik.

"Ne bojte se!" To je središnja poruka današnjeg evanđelja. Isus otkriva naše strahove s obzirom na ispovijest vjere i poziva na hrabrost. Poput tadašnjih Isusovih učenika i mi se danas bojimo izići sa svojim uvjerenjima i mislima da ne budemo progonjeni ili samo ismijani, da ne budemo u bilo kojem pogledu na šteti. Ti se strahovi očituju u obliku stotine izgovora: kako je danas teško i kako je nemoguće biti pravi kršćanin, biti pošten, imati više djece, sudjelovati u životu župne zajednice, pretrpjeti neku nepravdu, ne prilagoditi se potrošačkom mentalitetu… I nama je upućena riječ evanđelja: "Ne bojte se!" Isus kaže da se treba jedino Boga bojati. No odmah razbija i taj strah: zar bi Bog koji se brine za vrapce, zanemario čovjeka?! Ako treba postojati neki strah pred Bogom, onda samo strah od toga da ne povrijedimo dobrog Oca.
k1
U zajednicu krštenih primljeni su Renato Brajković i Martina Kostelac oboje iz Otočca.
k2
Euharistijsko slavlje animirao je crkveni zbor "Sv.Cecilija" predvođen s.Ljubomirom Lešić.