14.nedjelja kroz godinu
x3
Danas, 06.srpnja, je 14.nedjelja kroz godinu. Središnju svetu misu u 11 sati, u župnoj crkvi Presvetog Trojstva u Otočcu predvodio je don Jure Ladišić, a propovijedao don Anđelko Kaćunko.

U homiliji don Anđelko je kazao kako je Isus je neprestano u službi ljudi. Nije čudo da se i on umori. Djeluje, govori, liječi, pridiže brojne ljude koji mu dolaze. To je neprestana aktivnost na koju se moraju priviknuti i njegovi učenici. Moraju slijediti njegov ritam sebedarnog života. Mudar čovjek o kojem govori Isus je zapravo bahat čovjek, a maleni čovjek je onaj ponizni, koji služi i čini dobra djela. Bog je naš dobar Otac. Sv.Ivan ga je definirao - Bog je ljubav. Mi i danas čitamo - blago onima koji se boje...Dali živimo po Isusovom Evanđelju. Nije lako ići za Isusom.Riječ Božja potiče nas na razboritost, a Duh Božji oslobađa. Isuse blaga i ponizna srca učini srce moje po srcu svome - kazao je propovjednik.

Euharistijsko slavlje animirao je mješoviti crkveni zbor pod vodstvom prof.Branke Bernardi.
x1