Blagdan je sv.Ilije,proroka
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Danas, 20.srpnja, šesnaesta nedjelja je kroz godinu, ujedno je blagdan Sv.Ilije, proroka.
Naši mainistranti, vrijedi su i u tijeku praznika. Jutros (20. 7.) došli su na vrijeme za prvu misu i spremni u sakristiji čekali početak sv. Mise. Poručuju i drugim svojim prijateljima da im se pridruže, bilo da su ministraniti, pjevači (čice) ili samo sudionici MIse dođu i slave dan Gospodnji sa slavljem Euharistije - sv. Mise.

Razmišljanje uz 16. nedjelju kroz godinu: Dobro sjeme i kukolj.
Često se pitamo zašto je zlo i dobro tako pomiješano u ovom svijetu? Neki očekuju kako bi Bog trebao napraviti reda: uništiti zlo i zle u svijetu, da ostane samo dobro. Tako su razmišljali i Isusovi učenici. Oni su bili ribari. Kad bi uhitili mnoštvo svakovrsne ribe, odijelili bi loše od dobrih.

Isus kaže: "S kraljevstvom je nebeskim kao s čovjekom koji posija dobro sjeme na svojoj njivi. Dok su ljudi spavali, dođe njegov neprijatelj, posije ljulj po pšenici i ode." Jasne, du"Gospodaru, zar nisi dobro sjeme posijao na njivi svojoj? Odakle ljulj?" Neoboriva istina: Na Božjoj njivi zajedno s njegov¬om pšenicom raste korov, otrov, ljulj; s dobrim i među dobrima su zli, opaki.
"U svakom žitu ima kukolja" - kaže naša poslovica - kraljevstvo Božje - nerazmrsiva je smjesa pšenice i ljulja, dobra i zla, dobrih i zlih; na istom tlu, nimalo slični...

Najplemenitiji, najsvetiji najbolnije osjećaju svu težinu, svu nesreću, što ih zlo, grijeh donose čovjeku, Crkvi, svijetu."Gospodine, nakon svega što si za nas učinio, je li moguće da ima još ljudi koji te ne ljube?" - napisa jedna plemenita duša. Da, ima ih, nažalost, koji ga ne ljube, nemaju vremena za Njega i ne računaju s Njim. Kako stoji sa mnom...?
Svi smo skloni zapitati: Gospodine, zašto je u tvojoj pšenici tako mnogo kukolja, ljulja, korova???boke istine.Njiva je svijet, Crkva, svaka duša; sijač - Bogočovjek, Isus Krist; "dobro sjeme" - milost, istina, ljubav i nauk njegov; ljulj - laž, mržnja, zlo, grijeh; sijač - neprijatelj - zloduh i njegovi pomoćnici: ljudi - sotone. Niče i raste pšenica ali i ljulj. Sluge - radnici začuđeno pitaju: otkuda to?