Velika Gospa na Krasnom
vg1
Svetkovina Velike Gospe( 15.kolovoza )svečano se slavi u marijanskome svetištu na Krasnom. Program svetkovine Uznesenja Marijina započinje ispovijedanjem hodočasnika već u 7,30 sati, a središnje pokorničko bogoslužje predvodi vlč. dr. Milan Špehar u 10 sati.

Moljenje krunice animira č. s. Ljubomira Lešić, sve do svečane koncelebrirane sv. mise u 11 sati koju predvodi gospićko-senjski biskup Mile Bogović.

Pjevanje predvode pjevači iz Senja, Gospića i Otočca pod vodstvom dirigenta Ivana Prpića–Špike, a za orguljama će biti vlč. Josip Šimatović.

Na kraju euharistijskoga slavlja zahvalu suradnicima u programu, kao i svim hodočasnicima izreći će predsjednik Odbora za Krasnarsko svetište mons. mr. Tomislav Šporčić.

Poslije podne bit će prigoda za blagoslov nabožnih predmeta, a program na Krasnu završit će misom u 16 sati koju predvodi vlč. Šimo Božić, upravitelj Svetišta.